Inspektor Ochrony Radiologicznej

Firma Quales świadczy usługi nadzoru Inspektora Ochrony Radiologicznej w wielu placówkach i gabinetach RTG. Dzięki zdobytym uprawnieniom i wieloletniemu doświadczeniu możemy zapewnić kompleksową obsługę i wsparcie zarówno w niewielkich gabinetach rentgenowskich jak i w dużych ośrodkach stosujących promenowanie jonizujące.

Kiedy wymagany jest Inspektor OR w firmie ?

Działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące w zależności od rodzaju źródła promieniowania jonizującego może być wykonywana po uzyskaniu przyjęcia zgłoszenia lub uzyskaniu zezwolenia wydanego przez Państwową Agencję Atomistyki. Do prowadzenia niektórych rodzajów działalności wymagana jest współpraca z Inspektorem Ochrony Radiologicznej.

Oferujemy Państwu nadzór w roli Inspektora Ochrony Radiologicznej typu IOR-1 (w tym IOR-1Z oraz IOR-1R).

IOR 1 - Inspektor Ochrony Radiologicznej IOR-R Inspektor Ochrony Radiolgicznej

Jakie są obowiązki Inspektora Ochrony Radiologicznej ?

Inspektor Radiologiczny dba o to, aby praca związana z promieniowaniem odbywała się zgodnie z opracowaną w zakładzie instrukcją pracy. Obowiązki Inspektora reguluje ustawa – Prawo Atomowe.

Do głównych zadań Inspektora OR należy:

– nadzorowanie prowadzenia dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, w tym dotyczącej pracowników i innych osób, przebywających w jednostce w warunkach narażenia (łącznie z sytuacją zatrudnienia na stanowisku pracy nowego pracownika oraz jego odpowiedniego przeszkolenia).

– pomoc w doborze odpowiedniej metody pomiarów dozymetrycznych w środowisku pracy oraz w prowadzeniu ewidencji dawek indywidualnych (przedstawia je do zatwierdzenia kierownikowi pracowni rentgenowskiej).

– dokonywanie wstępnej oceny narażenia pracowników na podstawie wyników pomiarów wyników dawek indywidualnych lub pomiarów dozymetrycznych w środowisku prac

– ustalanie wyposażenia jednostki organizacyjnej w odpowiedni środki ochrony radiologicznej

– nadzorowanie poprawnego działania sygnalizacji ostrzegawczej oraz prawidłowego oznakowania miejsc pracy ze źródłami promieniowania jonizującego

– współpraca z osobami wdrażającymi System Zarządzania Jakością i służbami przeciwpożarowymi/ochrony środowiska w zakresie ochrony przed promieniowaniem jonizującym

Uprawnienia Inspektora Ochrony Radiologicznej

Dzięki posiadanym uprawnieniom Inspektora Ochrony Radiologicznej IOR-1 oraz Typ-R możemy zapewnić Państwu nadzór nad działalnością zawiązaną z promieniowaniem jonizującym w obszarze medycznym, a także przemysłowym.

Nadzór Inspektora Ochrony Radiologicznej

Dzięki szerokiej i wykwalifikowanej kadrze firma Quales może świadczyć swoje usługi nadzoru Inspektora Ochrony Radiologicznej (IOR-1 oraz IOR-R) na terenie całego kraju. Aktualnie obsługujemy wielu Klientów z terenu województwa Śląskiego (Katowice, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Tarnowskie Góry, Świętochłowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Mikołów, Rogoźnik, Świerklaniec) i województw ościennych (Małopolskie, Dolnośląskie, Opolskie, Świętokrzyskie. Pod naszym nadzorem są również jednostki organizacyjne i firmy z pozostałych części Polski np. województwo Pomorskie (Gdańsk, Trójmiasto), Podkarpackie, Łódzkie (Łódź), Lubelskie, Wielkopolskie (Poznań), Mazowieckie (Warszawa i okolice).

Jeśli poszukują Państwo wykwalifikowanego Inspektora OR to zapraszamy do kontaktu!

Informacje kontaktowe

mgr Aleksandra Niedbała
Inspektor Ochrony Radiologicznej

Telefon: 664 728 142
biuro@quales.pl

Karolina Dzilińska
Opiekun Klienta

Telefon: 579 066 724
karolina.dzilinska@quales.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00

www.Quales.pl

Zapraszamy do kontaktu

[contact-form-7 id=”612″]