RTG w weterynarii

RTG w gabinecie weterynaryjnym

Gabinety weterynaryjne, które stosują lampy rentgenowskie do prześwietleń zwierząt bez stosownych zezwoleń nazywa się często podziemiem radiologicznym. Korzyści z wykorzystania promieniowania jonizującego w praktyce weterynaryjnej jest sporo, należy pamiętać, że aparat rentgenowski zainstalowany w niezabezpieczonym miejscu może stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla osób przebywających w sąsiednich pomieszczeniach. Prawo Atomowe z dnia 29 listopada 2000r. Dz. U. z 2012 r., poz. 264 w Art. 4.1. wyraźnie wskazuje, że wykonywanie działalności związanej z narażeniem polegającej na uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące oraz uruchamianiu pracowni, w których mają być stosowane źródła promieniowania jonizującego, w tym pracowni rentgenowskich, wymaga zezwolenia w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej – sytuacja ta jak najbardziej dotyczy także weterynarii.

Oferujemy Państwu:

  • szybką i profesjonalną pomoc inspektora ochrony radiologicznej w otwarciu nowego gabinetu weterynaryjnego
  • przygotowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwolenia od Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki na działalność związaną z promieniowaniem jonizującym (weterynaryjna pracownia rentgenowska)
  • opracowanie projektu ochrony radiologicznej w celu ustalenia osłonności istniejących ścian oraz ewentualnego dosłonienia zbyt cienkich ścian/drzwi/okien
  • pomiary dozymetryczne środowiska pracy na życzenie Klienta

Informacje kontaktowe

mgr Aleksandra Niedbała
Inspektor Ochrony Radiologicznej

Telefon: 664 728 142
biuro@quales.pl

Karolina Dzilińska
Opiekun Klienta

Telefon: 579 066 724
karolina.dzilinska@quales.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00

www.Quales.pl